Ochrona planety

Oszczędność paliwa do 28%

Econokit umożliwia ograniczenie zużycia paliwa od 15% do nawet ponad 30% w zależności od silnika i współczynnika obciążenia. Jeśli Twój samochód spala średnio 8l/100km, według naszych doświadczeń można uzyskać średnią oszczędność rzędu 15%, (1.2l/100km). Jeśli podróżujesz 25000 km rocznie średnio zaoszczędzisz 300 litrów.

Biorąc pod uwagę średnią cenę paliwa 1,35 € / l, Econokit pozwoli Ci zaoszczędzić 405 € rocznie.

W zależności od silnika, współczynnika obciążenia i warunków jazdy (więcej w ruchu miejskim) oszczędności mogą się zwiększyć. W ciągu pierwszego roku inwestycja w Econokit zdąży się zwrócić i pozwoli już zaoszczędzić na kosztach paliwa oraz znacząco obniży emisję spalin Twojego samochodu.

Ilustracja obrazująca oszczędności finansowe z 15%,20% i 25% redukcją spalania.

Dodatkowym atutem niewątpliwie jest, iż stosując Econokit stajesz się obywatelem eko-społeczeństwa zmniejszając  emisję spalin.

Eko-obywatelstwo i ekonomiczne podejście

Już dziś masz okazję przyczynić się do pozytywnego wpływu na środowisko, uzyskując wymierne oszczędności!

Właśnie dlatego Econokit został wprowadzony do ogólnodostępnego obrotu. Generuje oszczędności finansowe i daje każdemu możliwość stać się ważnym działaczem w ochronie naszej planety.

Im większa liczba osób stosujących Econokit, tym większy pozytywny wpływ na środowisko.

Przykład:

Gdyby co dziesiąty samochód na całym świecie został wyposażony w Econokit, moglibyśmy bardzo znacząco przyczynić się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń gazowych. Jeśli z miliarda pojazdów na świecie, 100 milionów zostałoby wyposażone w Econokit, można by zaoszczędzić 150 mln baryłek ropy a redukcja emisji zanieczyszczeń gazów osiągnie wiele milionów ton.

Skoro jeden pojazd wytwarza średnio 150 gramów na kilometr zanieczyszczeń gazowych, rocznie obciąża atmosferę 3,75 tonami spalin.

Econokit umożliwia zmniejszenie o 50% gazów zanieczyszczających, co oznacza redukcję emisji o 1875 ton rocznie!

100 milionów pojazdów wyposażonych w Econokit zmniejszyłoby emisję gazów zanieczyszczających o ponad 187 milionów ton rocznie, co oznacza prawie połowę emisji gazów cieplarnianych produkowanych we Francji.

Wybór należy do Ciebie!